SILVER & METAL / Silver / Tea caddy 6376085
nr 637 6085
TEA CADDY
silver, red glass, Germany, early 20th century, height: 12, 5 cm, monogram i locket.
silver, rött glas, tyskland, tidigt 1900-tal, höjd: 12, 5 cm
Condition: monogram i locket
SEK 550
Monday April 26 2010
at 19:04:03
25/4 17:03:01
500 kr
26/4 18:58:26
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver